V Nemocnici Blansko bylo otevřeno lůžkové rehabilitační oddělení
Zejména pacientům po cévních mozkových příhodách a úrazech je určeno lůžkové rehabilitační oddělení, které bylo ve středu otevřeno v blanenské nemocnici. Má 30 lůžek a o pacienty zde bude pečovat tým 20 lékařů a sester. Vybudování oddělení přišlo na 5,5 miliónu korun, řekl primář nemocnice Lubomír Novotný. 

"Oddělení vzniklo rekonstrukcí jednoho z nevyužitých podlaží nemocnice. Každý z pokojů má tři lůžka a celé oddělení je včetně záchodů bezbariérové," uvedl primář. Doplnil, že součástí nových prostor je i tělocvična pro ergoterapii - výcvik jemné motoriky. 

Mnozí pacienti po cévních mozkových příhodách se učí znovu chodit a ovládat své údy. Právě v tělocvičně a rehabilitací se stávají opět soběstačnými. Nácvik každodenních činností je tou nejdůležitější cestou k vrácení těchto pacientů do života, dodal Novotný. Upřesnil, že časem vznikne v nemocnici ambulantní část rehabilitačního oddělení s vodoléčbou a posilovnou. 

Rehabilitační oddělení je podle zdravotníků jediným svého druhu na Blanensku, v regionu s asi 100 000 obyvatel. Jeho vznik navazuje na loňské zřízení iktové jednotky v areálu nemocnice. Pacienti po mozkových příhodách budou z této jednotky po zlepšení svého zdravotního stavu převáženi na lůžkové rehabilitační oddělení. "Naše péče o lidi po cévních mozkových příhodách je tak ode dneška kvalitnější," zdůraznil primář. 

Roční rozpočet blanenské nemocnice, která má kapacitu 200 lůžek, je 150 miliónů korun. Z jejích 340 zaměstnanců je 53 lékařů, 180 lidí tvoří zdravotnický personál.

zpět